Kampanie Tańcem Przegonimy Smutek

Kampania #Tańcem Przegonimy Smutek

Kampania #Tańcem Przegonimy Smutek
MDM
  • Published19 listopada, 2023

Z okazji pierwszego dzwonka Redakcja My Dances Magazine postanowiła poruszyć niezwykle ważny temat dotyczący depresji wśród dzieci i młodzieży, który leży nam na sercu od bardzo dawna. Dopiero teraz mamy zalążek nadziei, że wspólnie damy radę wyjść mu naprzeciw.

Mowa o milionie cierpiących na epizody depresyjne dzieci. Gdy są one pozostawione same sobie, to początkowo niewielkie symptomy z czasem nasilają się – zbierając ogromne żniwo w postaci samobójstw (jedynie wypadki samochodowe wyprzedzają te koszmarne statystyki).

Dlatego, choć to zapewne nie wyczerpie koniecznych rozwiązań, jakie powinny przyjść ze strony państwa w tym dofinansowania sektora psychiatrii dziecięcej. Jednak wierzę, że w ramach społeczności tanecznej można zrobić cośkolwiek więcej niż tylko rozłożyć bezradnie ręce. Szczególnie, że istnieje już coś takiego, jak Zumba Kids zatem, aż się prosi, aby ruszyć w świat z kampanią medialną pod hasłem #TańcemPrzegonimySmutek wspierającą wszelkie inicjatywy taneczne dedykowane dzieciom.

Kampanię tę zamierzamy połączyć z cyklem artykułów, jakie ukażą się w Nasze Portale Regionalne oraz na łamach My Dances Mgazine gdzie krok po kroku i słowo po słowie uświadomimy możliwie wielu osobom, jak ważny dla zdrowia i w tym kondycji psychicznej jest ruch, a szczególnie taniec (m.in. ze względu na korzystny wpływ na tzw. neuroplastyczność mózgu).

W końcu jak zauważa utalentowana tancerka Ewa Janisz:

“Jedno słowo… mała rzecz, która najprawdopodobniej zaraz przeminie jak te baloniki, z których już dawno zeszło powietrze.. potrafi sprawić większą radość niż wyszukane słowa czy prezenty … Nie raz to co jest radosne z zewnątrz jest wypełnione smutkiem od środka …”

MDM
Written By
MDM

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *